FEEL THE WHEEL 2017

FEEL THE WHEEL 2017

Do letošního závodu chystáme překvapení v podobě ceny pro vítěze, budou to desky speciálně navržené pro tento závod. V LTB vyrobíme desky z materiálu vyvinutého v Maxově laboratoři Second Chance for Material.

V červnu se do Benátek nad Jizerou sjede longboardová elita z celých Čech. V unikátním klání, ve kterém se kombinuje snowboardcross a jízda na „dlouhém prkně“, budou závodníci a závodnice bojovat o titul krále Red Bull Feel the Wheel. „Bude to stoprocentně veliký,“ slibuje duchovní otec celé akce biker Michal Maroši.

Jednou z největších hvězd na pumptrackové trati bude snowboardistka Eva Samková. Ta si disciplínou podobnou snowoardcrossu zpestřuje léto, než se vydá za sněhem do daleké Argentiny. „Strašně se těším. Mám to v Benátkách moc ráda a zvlášť teď je tam moc pěkně. Navíc jsme závod před dvěma lety vyhrála, a to jsem to na skatu nebo longboardu skoro vůbec neuměla. Teď už mám trochu víc naježděno,“ připomíná Samková své vítězství.

A jak to vlčí dáma vidí letos? „Na obhajobu si úplně nevěřím. Myslím, že bude větší účast a tím pádem i větší konkurence. Skoro jsem letos nejezdila, budu si muset zajet do Benátek natrénovat,“ nebere předloňská vítězka závod na lehkou váhu.

Kromě benátského klání se Eva Samková momentálně věnuje atletice a posilování. V srpnu pak uteče trénovat z teplých českých krajin na zasněžené vrcholky argentinských hor do Jižní Ameriky.

Eva Samková ale nebude jedinou hvězdou prohánějící se na prkně po dráze. Společnost jí bude dělat její snowboardový tým. Samozřejmostí je také start autora jedinečného konceptu Michala Marošiho. Ten před dvěma lety skončil na třetí příčce a své umístění bude chtít v letošním ročníku určitě vylepšit. Skateboardové triky vymění v Benátkách za rychlost a pověstné pumpování několikanásobný mistr české republiky a jediný český vítěz světového poháru ve skateboardingu Maxim Habanec.

Registrace pro závodníky do letošního ročníku najdete na www.redbull.cz/feelthewheel.

 

 

O Red Bull Feel the Wheel

Když zazní startovní povel, šest jezdců na longboardu se vydá na speciální pumptrackovou trať plnou boulí a klopených zatáček. Z každé rozjížďky postupují tři nejrychlejší závodníci do dalšího kola, ostatní dva vypadávají. Stejným vyřazovacím systémem se postupuje i v ženské kategorii. Ze všech rozjížděk se tak pět závodníků dostane až do finálové jízdy, z níž vzejde vítěz letošního ročníku Red Bull Feel the Wheel.

Více informací na www.redbull.cz/feelthewheel.

Fotky a videa z předchozích ročníků najdete na www.redbullcontentpool.com.

Další jedinečné akce, fotografie a videa ze světa Red Bull najdete k editoriálnímu použití zdarma na www.redbullcontentpool.com.