LTB snowboards 1986

Historie značky

LTB SNOWBOARDS výroba od roku 1986

 

 roce 2016 uplyne 30 let, kdy jsem vyrobil svůj první snowboard. Od té doby se toho mnoho změnilo, jak ve snowboardingu, tak v celé naší společnosti. Snowboarding prožil obrovský světový boom a díky politické změně v roce 1989 jsme v České republice mohli k revoluci tohoto sportu přispět aktivněji. V současnosti jsme výraznou českou firmou, jejíž snowboardy potkáte ve většině evropských středisek.

            Na počátku byla jedna garáž a parta kamarádů, která se přes všeobecné zděšení a navzdory postojům společnosti rozhodla jezdit na snowboardu. Výroba lyží měla v Čechách dobrou tradici, ale o snowboardech nikdo nic nevěděl. Od prvních laminátových prken, která se vyznačovala velkou váhou a tvrdostí, jsme postupně objevovali nové technologie a konstrukce. Nechali jsme se inspirovat technologií používanou při výrobě lyží a přidali vlastní snowboardové nápady. Od prvních modelů s koncem ve tvaru serfů jsme se postupně propracovali až k lehkým a výkonným snowboardům z materiálů používaných v leteckém průmyslu. Náš technicky nejlepším snowboard - celokompozitový Space Gun je toho dobrým příkladem. Firemní jezdec Michal Novotný na něm dokázal několikrát vyhrát závod světového poháru.

            Spolupracujeme s evropskými výrobci materiálů aplikující progresivní vývojové technologie, které nám umožnují používat nové a stále kvalitnější materiály. Použití těchto materiálů v kombinaci s klasickým dřevem zvyšuje výkon a životnost našich snowboardů a umožňuje nám neustále vyvíjet nové tvary a konstrukce.

Stáli jsme u snowboardových začátků našich předních jezdců ? Davida Horvátha, Martina Černíka nebo Pavla Brůžka a současně jsme byli jednou z mála českých firem, která dokázala v překotných 90. letech dotáhnout svou vizi do konce.

Z party kamarádu se stal tým lidí, kteří v současnosti vyrábí snowboardy světové kvality s již zmíněnou 20 letou praxí. Jsme malá firma a naši práci máme rádi, můžeme se opřít o mnohaletou zkušenost z našeho vlastního vývoje a především o zájem celého našeho týmu dělat snowboardy nejvyšší kvality. Před masovou výrobou volíme osobní přístup k zákazníkům, kterým nabízíme výrobu snowboardů na míru, včetně vlastního návrhudesignu. Naše firma poropagovala snowboarding a jeho rozvoj v Čechách, současně patří mezi 10 nejstarších snowboardových firem na světě.

            V portfóliu máme přes 30 různých tvarů a připravujeme nejméně 14 designů pro každou sezónu, na kterých spolupracujeme s uznávanými výtvarníky nezávislé scény. Nejde nám o kvantitu, ale o různorodost. Jsme schopni obsáhnout celé spektrum jezdců od začátečníků přes profesionály z našeho evropského týmu až po fanatiky snowboardingu.

            Naše výroba se opírá o individuální přístup k zákazníkovi. Náš profesionální tým neustále pokračuje ve vývoji a výzkumu na poli snowboardingu. Nikdy nebudeme produkovat tisíce ,,bezejmenných prken? a největší radost nám stále budou přinášet vaše radostné zatáčky v prašanu.