ROCKER & CAMBER Shape

ROCKER & CAMBER its old story

 

Opposite camber, flat, combination opposite and classic camber

Historie konstrukce LTB Rocker 

Opačné prohnutí a flat jsme vyráběli na modelech od roku 1988, v 90' letech jsme přešli na klasický camber, který umožnoval lepší kontrolu hrany při jízdě. Jezdcům žijícím ježděním v parku a street jibingu jsme nabídli měkčí konstrukci snowboardu s ROCKER tvarem. Používání nových materiálů v konstrukci snowboardů umožnilo u parkových prken, vrátit se k původnímu tvaru opačného camberu ROCKERU. Různé podoby obrácených camberů a jejich kombinací, vycházejí vstříc stylu skate a jib ježdění. Jezdci přišli s potřebou prkna umožnující více zábavy. Rocker revoluce nabídla měkčí konstrukci s přijatelným výkonem. Konstrukce rocker umožnuje, velmi rychle si podmanit a užít jízdu. Modely v této konstrukci maji měkčí flex i přes celkovou tuhost prkna.          

 PROČ ROCKER

Rychlejší zvládnutí prkna větší zábava menší výkon a rychlost jízdy. Při ollie a projetí radiusu nabízí snažší a rychlejší reakci, jizda na switch jde lehčeji ustát. Jednodužší zvládnutí triků při Jibingu, doskocích i při dotáčení triku. Jízda bez "zaseknutí" hran a pádu. Více pobavení, hraní a daleko snažší a rychlejší zvládnutí prkna.

 PROČ CAMBER

Konstrukci vyhledávají zkušení a náročnější jezdci vyžadující tvýkon a rychlost jízdy.

Umožnuje přesnější a razantnější přenesení váhy a výkonu na hranu. Při vyjetí oblouku po hraně je možné výrazné zrychlení jízdy. 

 

 

POWER ROCKER
Kombinace klasického CAMBERU a ROCKERU s nejnišším bodem prohnutí a s kontaktem prkna ve středu jádra, nejširší místa špičky a patky jsou trochu výše než střed
Konstrukce spojila vlastnosti obou koncepcí camber pod vázáním umožnuje dostat výkon prkna v oblouku a rocker umožnuje snadný nástup do olie.

CAMBER

Klasická konstrukce s nejvyšším bodem prohnutí ve středu jádra a s kontaktem prkna v nejširších místech špičky a patky

NOSE ROCKER

Používáse u freeride speciálů. Konstrukce s nejvyšším bodem prohnutí posunutým k zadní noze a kontaktem prkna u špičky za nejširším bodě a u patky v nejširším bodě

Konstrukce camber s měkčí špičkou do prachového sněhu.