Shape

Základní rozdělení snowboardů

Kolekce jsou děleny podle aktuálního bočního prohnutí do kategorií:


  -  POWER ROCKER
  -  CAMBER


 Dále pak podle určení k použití a konstrukce :
 
   -  PARK - Twin a Directional
   -  ALL TERAIN - Directional a Directional tapered
   -  FREERIDE - Directional tapered
 
Za výrazem našich prken je výce než 25 let vývoje a ježdění.
Součástí naší firemní filozofie je styl, unikátnost a propracovanost konstrukcí.
Používáme materiály nejvyšší kvality a dbáme na jejich odborné zpracování.
Designový vývoj a zkušenosti z ježdění je na našich snowboardech vidět a odlišuje naše produkty na první pohled.

 

TVARY - SHAPE
TWIN
BIG TWIN
DIRECTIONAL
DIRECTIONAL TAPERED
WIDE W-XXW
LONGBOARDS


Twin - Park

Twin shape ? Symetrický tvar a centrovaný flex, inzerty jsou posunuté o jeden cm dozadu, což v kombinaci s mírně větším úhlem vázání na přední noze dává dohomady přesně vyvážený postoj. Nose a tail jsou dostatečně dlouhé i pro backcountry freestyle. Nekteré modely jsou speciálně tvarované s cílem dosáhnout co nejpozvolnějšího přechodu do efektivní hrany a co největší plochy konců pro lepší nosnost v neupraveném terénu. Flex je optimálně rozložený na širší postoj tak, aby konce prkna poskytovaly maximální stabilitu a střed zůstal měkčí pro nezávislejší ovládání přední a zadní nohy. Relativně malý radius sidecutu spolu s hladkými přechody do špiček zajistí perfektní točivost prkna a zároveň precizní jízdní vlastnosti. Pro tuto kategorii jsou konstruována twin dřevěná jádra která jsou navržena pro celkově měkčí a centrovaný flex.

 

Directional - All-Mountain - Freestyle

 

- Freestyle shape - Delší špička než patka, stejně široké konce, flex a inzerty jsou posunuté o 2-4 cm dozadu. Tato kombinace přináší řadu výhod - díky radiálnímu sidecutu a kombinaci měkčí delší nose a kratší tvrdší tail jsou FS prkna vyvážená pro jízdu na obě strany. Patka je dlouhá dostatečně pro parkové ježdění na switch, delší špička začne fungovat perfektně v hlubším sněhu a umožní spolu s posunutými inzerty kvalitní freeride. Zkrácením patky vychází celková efektivní délka (vzhledem k celkové délce prkna) o několik málo centimetrů delší než na twinových prknech a stačí Vám pak celkově kratší délka prkna - to znamená, že prkno je pak snadněji ovladatelné ve vzduchu. A nebo při porovnání stejně dlouhých prken by mělo být FREESTYLE prkno oproti TWIN mírně rychlejší, lépe držet na hraně a poskytovat delší stabilnělší platformu na triky. Flex je mírně posunutý dozadu. To poměrně výrazně zvyšuje kontrolu a stabilitu při vyšších rychlostech. Relativně malý radius sidecutu spolu s hladkými přechody do špiček zajistí perfektní točivost prkna a zároveň precizní jízdní vlastnosti. V této kategorii používáme obě koncepce jader twin nebo directional podle určení prken v dané seriji.


 Direction - Freeridre

Výrazně delší špička než patka, mírně zúžená patka, flex a inzerty jsou posunuté dozadu. Toto nastavení vyniká výbornými vlastnostmi předevšim v hlubším sněhu. Užší patka umožňuje bleskurychlé překlápěňí z hrany na hranu a skvělou kontrolu ve větších rychlostech. Díky dostatečně dlouhé patce, radiálnímu sidecutu a vyvážené kombinaci měkčí delší nose a kratší tvrdší tail jsou freeride prkna bez problémů použitelná i na jízdu na switch a tedy i na otestování snowparků, které se naskytnou cestou z kopce. Zúžení patky se projevuje hlavně v prašanu (poměr plochy předku oproti zadní části snowboardu zajistí pohodlné ježdení bez zaklánění i v opravdu hluboké vrstve sněhu) , ale při jízdě po hraně není příliš poznat. Flex je dost posunutý dozadu. To poměrně výrazně zvyšuje kontrolu a stabilitu při vyšších rychlostech. Tvar jader pro tuto kategorii je directional dřevěné jádro, konstruované z topolu výce prořezávané pro celkovou větší tuhost.