SECOND CHANCE for MATERIAL

Second chance for material je koncept výroby produktů z odpadových a recyklovaných materiálů. Styl designu který tvoří Max Schroder je zaměřený na designování produktů a technologií pro zpracování a výrobu materiálů z odpadů.
Max vyvinul a vyrobil první sérii desek s novou konstrukcí.

Lněné vlákno je rostlinného původu, tím vzniká nova kategorie produktu s výrazně nižší uhlíkovou stopou. 

Nová konstrukce L - Fibra je spojením rostlinného a odpadového materiálu 

Konstrukce v současné době používají standardně technická vlákna která jsou uměle vyráběna. Použití lněného vlákna v desce L _Fibra mění celkovou koncepci laminovaných konstrukcí.

 

rozměr desky 90x25cm

 

Longboard Second chance for materiál a LTB snowboard je vyroben v nové sendvičové konstrukci, s lněným vláknem. Tento model má o dvě třetiny nižší uhlíkovou stopu.

Tvar je novinkou. Lněná tkanina je součástí designu. Po stranách je design z roztavených víček z vyhozených PET lahví. Design je spojením rostlinného a odpadového materiálu.

 

Second chance for material - Max Schroder

Projekt Second chance for material vznikl jako školní práce, ve které jsem se zabýval problémem odpadu. Snažil jsem se vyrobit recyklované prkno z toho co najdu vyhozené nebo z odpadu, který se tvoří při výrobě. Projekt jsem nazval Second Chance for Material, název vyjadřuje zpracování již použitých materiálů. V práci jsem se věnoval i dalším možnostem zpracování odpadu pro designování.

 

Začal jsem dělat i recyklované Longboardy, kde jsem používal podobný postup jako u snowboardu. Při přemýšlení co vše by šlo recyklovat jsem došel i k plachtovině, ze které jsem začal šít batohy, tašky a všemožné doplňky. Second chance for material je stále ve vývoji, co se týče zpracovávání už známých materiálu tak i objevování nových.

LTB podporuje vývojový program Second Chance for Material, který se zabývá recyklací materiálů nejen ze samotné výroby, ale ze všech odpadů, které potkáváme cestou když jdem jezdit. Cílem vývoje je vyrobit snowboard 100% recyklovaný nebo se k úplné recyklaci co nejvíce přiblížit.

 

Vývoj a výroba desek s odpadu pro vítěze závodu Red Bull Feel the Wheel.

realizace povrchů desek z odpadu včetně plechovek byla výzvou pro nové postupy.