Historie značky

ltb historie

LTB 1986

Překližkový model Face s patkou v konkave tvaru, který vidíte na obrázku, jsme vyrobili roku 1986. Všimněte si zvlášť rocker prohnutí, které bylo již dříve používáno na více prknech. Teprve v devadesátých letech bylo nahrazeno prohnutím obráceným, označovaným camber, které většina z nás nyní považuje za to klasické.

I před třiceti lety se snowboardy skládaly z několika vrstev různého materiálu, což se odborně nazývá sendvičová konstrukce. Jádro bylo horizontální z bukové překližky zalaminované pleteným biaxem, hrany se našroubovávaly ze starých lyží a skluznici jsme měli sehnanou od týpka ze servisu na lyže. Tvary prken byly v prvních letech designovány tak, aby vyhovoval co nejuniverzálnějšímu použití, tedy jak na skákání, tak i na freeride. Na obrázku prkna od roku 1986 do 1991.

Do dnešních dnů se věnuji nejen vývoji a výrobě prken, ale také hodně jezdím a pracuji s jezdci. Design nejnovějších snowboardů s rocker prohnutím vypadá dost progresivně a hi-tech. Výlet do osmdesátých let nám však odhaluje, z čeho ty současná prkna vycházejí a jak se historie opakuje. "Uběhlo pětadvacet let a na produktech je rozdíl doby vidět. V devadesátých letech se na snowboardu ve spoustě středisek nesmělo jezdit, dnes je to masová záležitost. Evoluci nelze zastavit."

LTB  má řadu modelů pouze v limitovaných 10 kusových sériích.

 

Vyrábíme freeride speciály dlouhé i široké se specifickým vykrojením. V twinové konstrukci nabízíme specifické široké modely.

Nově začínáme vyrábět a testujeme prkna v projektu "SECOND CHANCE for MATERIAL" z recyklovaného odpadového materiálu.